Tipy podróżnicze

Wybierając się w każdą podróż, konieczne jest spakowanie się, które może sprawiać problem, zwłaszcza gdy nie robimy tego często i po prostu nie mamy doświadczenia. W artykule podpowiemy jak spakować walizkę, o czym pamiętać, a także jaką wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu. Aby podróż odbyła się w spokojnej atmosferze, ponieważ wyłącznie taka jest gwarancją udanego wyjazdu, warto przygotować się do niej relatywnie wcześnie. Zachęcamy do przydatnej lektury.

Dobrze spakowana walizka

 

Walizkę należy pakować tak, aby nie znalazło się w niej nic przypadkowego. To dobra strategia, którą warto rozpocząć od sporządzenia listy potrzebnych rzeczy. Listę sprawdzamy nawet dwukrotnie, czy aby nie znalazły się na niej zbędne pozycje. Dobrze spakowana walizka to walizka z zawartością przygotowaną na konkretną liczbę dni podróży. Na rynku można znaleźć szeroki wybór walizek różnych wielkości, dlatego dopasowanie pojemności bagażu pod kątem konkretnego wyjazdu, jak również środka transportu, na jaki się zdecydujemy, nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

 

Jaki rodzaj walizki wybrać?

 

Jeśli podróż ma odbyć się samolotem, warto pamiętać, aby wybrać jak najlżejszą walizkę. Każda z linii lotniczych ma bowiem własne obostrzenia w ramach limitów wagowych. Lekki bagaż przyda się również w zakresie własnej wygody. Jeśli już mowa o podróżowaniu samolotem, należy wspomnieć, że najlepsze są w tym wypadku twarde walizki odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, ale też zabezpieczające zawartość. Jeżeli w walizce będą znajdowały się przedmioty podatne na zniszczenie, twarda walizka będzie lepszym rozwiązaniem od walizki z miękkiego tworzywa, jaką można zabrać ze sobą w podróż samochodem czy koleją.

 

Jak się spakować?

 

Na dnie walizki najkorzystniej jest ułożyć t-shirty oraz dżinsy. To pierwsza warstwa, w której warto  umieścić buty, a w nich nawet drobne przedmioty, skarpetki czy bieliznę. Na samym dnie walizki mogą znaleźć się wszelkie ubrania odporne na zagniecenia, które można ułożyć zrolowane, aby zajęły mniej miejsca. Kolejno w walizce układa się rzeczy delikatniejsze, które mogą się gnieść. Na wierzchu można położyć złożone na połowę spodnie i sukienki, wykorzystując w ten sposób całą długość walizki. Wszelkie pozostałe rzeczy typu dodatki i kosmetyki umieszcza się w wolnej przestrzeni pomiędzy resztą rzeczy.

 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat walizek?

 

Wiemy już jak pakować walizkę oraz jaką wybrać pod kątem rodzaju środka transportu, który wybierzemy. Pozostało powiedzieć o tym, na co zwrócić uwagę podczas zakupu walizki, jeśli akurat takiej jeszcze nie posiadamy lub chcemy kupić nowy bagaż na lata. No właśnie. W przypadku zakupu walizki na lata użytkowania cena nie powinna odgrywać roli pierwszorzędnego kryterium wyboru. Zdecydowanie lepiej zapłacić wyższą kwotę i mieć pewność, że z walizką wybierzemy się w ramach jeszcze wielu naszych przyszłych podróży. Zakup bagażu powinien być poprzedzony rozsądnym przemyśleniem, w jakich podróżach najczęściej uczestniczymy oraz jak są one długie. Zdecydowanie najlepiej dokonać zakupu walizki renomowanej marki, która zapewni nas o najwyższej jakości wykorzystanych materiałów, jak również wykonania.

 

Torba podróżna czy walizka?

 

W artykule odpowiemy jeszcze na jedno zasadnicze pytanie. Torba podróżna czy walizka? Tu wszystko zależne jest od tego, jak wiele rzeczy chcemy przewieźć, czy podróżujemy sami, czy z dziećmi i oczywiście od tego, jak długa będzie to podróż. Zaletami walizek jest to, że są one bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ są wyposażone w kółka, wykonane są z twardego materiału, a więc zabezpieczają zawartość, jak również to, że posiadają specjalne komory ułatwiające pakowanie. Do zalet toreb podróżnych należą ich zdecydowane lżejsza waga niż walizki, kształt, który umożliwia spakowanie większej liczby rzeczy. Podsumowując, jeśli przewozimy cenne przedmioty jak laptop, aparat fotograficzny walizka okazuje się naprawdę trafnym wyborem. Taka z pewnością przyda się w podróżach lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *